0
0

موفق ترین افراد جهان چگونه می اندیشند؟ با مثال های کاربرد و کاملا ملموس

450 بازدید

موفق ترین افراد جهان چگونه می اندیشند ؟ این سوالی است که در این مقاله به دنبال پاسخ آن خواهیم بود

سلام هوش سینمایی هایی عزیز، شاید برای شما سئوال پیش آمده باشد که اگر ما عادات و رفتار های صحیح افراد موفق را تکرار بکنیم میتوانیم به نتایج آنها برسیم، این واقعیت هم صحیح است و هم غلط، غلط به این دلیل که موفقیت هر فردی مانند اثر انگشتش خاص و منحصر به فرد است، یعنی مسیر موفقیت شما با دیگران متفاوت است چرا که نحوه ی علایق و دیدگاه های شما متفاوت است؛ از این روی، تکرار مسیر های انسان های موفق دیگر، صحیح نیست ولی تکرار عادات و رفتار های زندگی افراد  میتواند به ما کمک کند که مسیری با چالش های بسیار کم داشته باشیم. مثلا همه ی افراد در زمینه ی شخصی با سئوالات زیادی رو به رو هستند؛ از این روی، رفتار همه ی افراد موفق کسب علم و تجربه در آن زمینه ی مشکل است و با افزایش علم و سطح آگاهی بهتر می شود فعالیت نمود.
در مقاله ی پیش رو به بررسی عادات و رفتار انسان های موفق و ثروتمند می پردازیم و راز آنها را برای شما فاش میکنیم.

بهداشت روان در افراد موفق

بهداشت روان در افراد موفقموفقیت یک مسیر مستقیم و بی چالش است اگر(تاکید میکنم) اگر به حاشیه نروید و علم کار خود را به خوبی بیاموزید؛ از این روی، می توان نتیجه گیری کرد که انسان های موفق روان هایی آرام و آگاه دارند و دو خصیصه ی روان انسان های موفق آرامی و آگاهی آنها است.

روان های آرام و هوش بهداشت روانی
یک کشور همیشه در حال جنگ هیچوقت نمی تواند به فکر رشد و بالندگی خود باشد و به جای آن باید تعداد بیمارستان و یا مهکلات شخصی و کاری دامن می زنند، باید مراقبت کنید که این جهان پر از انسان هایی مختلف است؛ لذا نه رومات جنگی خود را برای حمله بالا ببرید، این یک مثال برای افرادی است که در هر اتفاقی سریع جبهه میگیرند و به مشان خود را وارد چالش های روحی کنید و نه بگذارید  کسی با این ویژگی ها وارد محیط زندگی و یا حتی کاری شما شود، چرا که رفتار های شما در محیط کار شما تاثیر بدی روی کار شما و دیگران بوجود می آورد و همه چیز را بر هم می زند و در نتیجه ضریب هوش بهداشت شما به حداقل می رسد و شما بیشترین میزان احساسات منفی مانند ناامیدی، غمگینی و خشم را تجربه خواهید کرد.

روان های ممنوعه چه هستند؟

روان های ممنوعه چه هستند؟
به همه ی احساساتی که بهداشت روان را از ما میگیرند، روان های ممنوعه میگویند. فارغ از زمان های حساس که ما به خشم برای حافظت از ارزش ها و خط قرمز های خود دارد احساساتی مانند ناامیدی، خشم، تنفر، غم، ترس می تواند ممنوعه ترین احساسات جهان باشد که سطح آرامی و آگاهی افراد را به  شدت پایین بیاورند.

احساس غم در بهداشت رواناحساس غم در بهداشت روان


در واقع غم زمانی در ما بوجود می آید که سطح آگاهی ما پایین باشد و منجر به عدم آگاهی ما در موارد مختلف شود و این عدم آگاهی منجر به سوتفاهم ها و بد فهمی هایی می شود که احساس غم را در ما بوجود می آورد.

احساس خشم در بهداشت روان

احساس خشم در بهداشت روان

ریشه ی خشم در غم و اندوه است، زمانی شما پرخاشگر می شود که ارزش و یا خط قرمزی از شما زیر پا گذاشته شود و در وهله اول خشم، شما غمگین می شوید و در وهله ی بعدی آن غم تبدیل به خشم می شود و شما پرخاش میکنید و شما را از سطح آگاهی و آرامی کنار می زند.

احساس ترس در بهداشت روان

موفق ترین افراد جهان چگونه می اندیشند

ترس از ناآگاهی  می آید، وقتی بر چیزی آگاه نباشید از آن می ترسید و ترس می تواند ناامیدی و هر احساس منفی دیگری را در خود بیاورید، پس برای دور شدن از ترس سطح علم خود را بالاترین حد ارتقا دهید که بتوانید بهداشت روان خود را داشته باشید.

احساس تنفر در بهداشت روان


تنفر، یک ریشه در ناتوانی و در نتیجه ناآگاهی افراد دارد.
چرا که افراد ناآگاه، ناتوان می شوند و در نتیجه ناتوانی منجر به احساس تنفر خواهد شد و جز احساسات ممنوعه برای بهداشت روان است.
احساس ناامیدی در بهداشت روان
چه زمانی ناامیدی در ما بوجود می آید؟! زمانی که دور نمایی نسبت به آینده ی خود و زندگیمان نداشته باشیم.
که اسن مسئله هم ریشه در میزان آگاهی های ما دارد، هر چقدر آگاهی ها ما زیاد باشد، احساس ناامیدی در ما کمتر خواهد شد.
یک تمرین برای شناخت احساسات خود در صدم ثانیه نام ببرید؟!
لیستی کامل از احساسات خوشایند و ناخوشایند رو به روی خود بگذارید و انتخاب کنید که در مورد یکی از احساسات حرف بزنید. در مورد هر احساساتی که بیشترین کلمه را داشته باشید حتی در بازه ی شعر و یا موسیقی، آن احساس، میتواند احساس حاکم شما باشد.
روان های آگاه و هوش بهداشت روانی
آگاهی یک ابزار بسیار قدرتمند برای هر فرد در همه ی زمینه ها است؛ از این روی، می توان آگاهی شما به دو بخش 1. آگاهی در زندگی شخصی2. آگاهی در محیط کاری تقسیم کرد.
آگاهی در زندگی شخصی
شامل تمام علومی است که می تواند رفتار شما را با خانواده و دوستانتان پیشرفت دهد.
آگاهی در محیط کار
شامل تمام علومی می شود که منجر به رشد شغلی شما می شود مانند علم فروش، تبلیغات و …
آگاهی در محیط کار و شخصی باعث چه رویداد شگرفی خواهد شد؟
ترکیب دو علم بالا به روان شما کمک میکند که در بهترین حالت خود قرار بگیرید، چرا که بیشتر مشکلات افراد در محیط کار و زندگی شخصی است؛ از این روی از نظر مجموعه‌ی هوش سینما هوش بهداشت روانی یعنی آگاهی و علم در دو زمینه ی شخصی و کاری که منجر به ایجاد هوش بهداشت روانی در زندگی شما خواهد شد.

نتیجه گیری اینکه موفق ترین افراد جهان چگونه می اندیشند ؟


احساسات ممنوعه شامل همه ی مواردی خواهد شد که از رشد و بالندگی ما بکاهد و منجر به رکود ما در زندگی شود. ریشه ی احساسات ممنوعه ی همه ما « عدم آگاهی» است؛ از این روی افزایش علم را در دو بخش زندگی و کاری به شما پیشنهاد می دهیم و این اطمینان را به شما می دهیم تا زمانی که سطح علم و آگاهی خود را بالا ببرید هیچ نگرانی برای سلامت و بهداشت روان شما وجود ندارد. دو خصیصه ی روان های قدرتمند و موفق  آگاهی و آرامی است که به افراد کمک میکند رشدی بی حد داشته باشند.

همچنین توصیه میشود این مقاله را نیز مطالعه نمایید : چگونه یک اینفلوئنسر درجه 1 و موفق شویم+ روش ها و تکنیک ها

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://aminpahlavan.com/?p=2130
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوک
برچسب ها:

نظرات

0 نظر در مورد موفق ترین افراد جهان چگونه می اندیشند؟ با مثال های کاربرد و کاملا ملموس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.